نصب کفپوش و موزائیک

مراحل نصب کفپوش و موزائیک

نصب کفپوش وموزائیک

 

1-   جهت ایجاد لایه زیرین مستحکم ، یک لایه ملات نیمه خشک در سطح مورد نظر به ضخامت مورد نیاز پهن نمائید تا زیر سازی محل نصب وبا تراکم کافی انجام شود.

2-   روی سطح بتن پهن شده را با استفاده از دوغاب پودر سنگ و سیمان با نسبت 1:2 به ضخامت 2 الی 5 میلیمتر  بپوشانید تا لایه ای از دوغاب روی سطح بتن نیمه خشک ایجاد گردد.

توجه : جهت چسبندگی بیشتر، اضافه کردن چسب های مخصوص در دوغاب سیمان نیز توصیه می گردد.

3- موزائیک و یا کفپوش مورد نظر را در کنار یکدیگر به اندازه یک متر مربع بچینید. چنانچه محصولات  در محوطه باز و یا با سطح زیاد مورد استفاده است ، باید درز انبساط در هر 5 متر به اندازه یک سانتی متر ایجاد گردد و درز ایجاد شده با چسب های سلیکونی ( چسب آکواریوم ) و یا در صورت درزهای یکنواخت فاصله یک تا دو میلیمتر بین موزائیک ها ایجاد نمائید.

4- توسط چکش پلاستیکی روی سطح موزائیک یا کفپوش را ضربه بزنید تا دوغاب کلیه خلل و فرج های زیر محصول را پوشانده و مازاد آن از درز بین موزائیک ها نمایان شود.

پس از نصب موزائیک ها و ریختن دوغاب تا 48 ساعت از رفت و آمد روی سمنت پلاست خودداری گردد.

توجه نمائید که دوغاب کاری از روی سطح موجب کثیف شدن سطح محصولات و همچنین پر شدن درزها می گردند و بعد از خشک شدن به سختی تمیز می گردند . از ساب زدن و یا مواد اسیدی (اسید کلروهیدریک ، اسید سولفوریک و جوهر نمک) جهت تمیز کردن سطح دوغاب کاری شده جداً خودداری نمائید.

 

نکته : کلیه محصولات دارای قابلیت برش کاری و سوراخ کاری می باشند.

 

 

تمامی حقوق این سایت متعلق به شرکت نوین سنگ سمنگان می باشد.